Bedava programları indirirken dikkat ediyor muyuz? Herhangi bir virüs ya da kötü bir yazılımın cihazımıza girecek olma ihtimalini düşünür muyuz?

Bedava Programları İndirirken Dikkat

Bedava programları indirirken dikkat! Evet, programlar bedava; ancak programların ne kadar güvenli olduğuna dikkat ediyor muyuz?

Çoğu zaman internet üzerinde indirme işlemi yapılırken ücretsiz yazıları büyük puntolar ile oluşturulmuş oluyor. Bedava programları indirirken dikkat ediyor muyuz? Herhangi bir virüs ya da kötü bir yazılımın cihazımıza girecek olma ihtimalini düşünür muyuz?

İndirme işlemi sonrasında kurulum öncesinde virüs taraması yapabilirsiniz.

Bedava Programlar ile Gelen Virüsler

Tehlike büyük olabilir. İnternet üzerinden yapılan her işlem için bilgisayarınızın koruma altında olması şart. Neden mi? Çünkü herhangi bir olumsuz durumda direkt olarak virüslerin bilgisayara aktarımı söz konusu olabilir. İndirme işlemi sırasında ücretsiz yazması aslında bazı durumlarda aldatmaca olabilir. Bilgisayarınızın tehlike altına sokacak bu durumun önüne geçmek için dikkat etmeniz gerekiyor.

Hangi siteden indirdiğinize dikkat!

İndirme ücretsiz olabilir. Bu durumda bilgisayarınızı korumak için yapmanız gereken, elbette korumanın gerçekleşmesi için indirdiğiniz siteyi özenle seçmeniz gerekiyor. Belirlenmiş olan web sitesi, güvenilir bir site ise sorun yaşanmıyor.

Doğru indirme butonu…

İndirme butonlarının yanında farklı indirme seçenekleri de yer alır. Sizin indirmek istediğiniz ürün dosya programı son derece iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Doğru linke tıklayarak, indirme işlemi sırasında kontrollerinizi yaparak indirmeniz gerekiyor. Bedava programları indirirken dikkat edilmesi gereken indirme işleminin sizin talep ettiğiniz program üzerinden gerçekleşmesi. Buna dikkat ederseniz herhangi bir sorun yaşanmadan işlemin gerçekleşmesini sağlayacaksınız.

Bedava Program İndirme Siteleri

Güvenli siteler olması için aslında bu alanda adını duyurmuş, bilinen siteleri tercih etmeniz önemlidir. Sorunsuz bir şekilde indirme işleminin gerçekleşmesi için gereken yapılacaktır. Sizin için sunulan bilgilere göre hareket edebilir, sorun yaşamadan indireceğiniz sitelerden doğru indirme işlemini yapabilirsiniz.

Virüs taraması yapın…

İndirme işlemi sonrasında kurulum öncesinde virüs taraması yapabilirsiniz. Güvenli bir site olsa dahi, herhangi bir sorun yaşanmaması açısından virüs taraması da dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, sorun yaşamayacaksınız. Bedava program indirmek için verilen bu hususları dikkate almanız halinde, indirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Güvenlikten ödün verilmeyen indirme işlemleri yapmanız sağlanıyor.

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet