Gizlilik Verileri

Sizin Hakkınızda ki Depoladığı Gizlilik Verileri

Google’ın Sizin Hakkınızda Depoladığı Gizlilik Verilerini Görebilirsiniz

Google her bilgiyi, her veriyi depoluyor. Google’ın sizin hakkınızda depoladığı gizlilik verilerini görebilirsiniz ve silinmesini de sağlayabilirsiniz.

Verilerin korunması, verilerin kontrol edilmesi gibi aşamaların gerçekleşmesi sağlanabilir. Google’ın sizin hakkınızda depoladığı gizlilik verileri için gereken işlemi yapmanız mümkün. Kontrollerin gerçekleşmesi ve sonrasında ona göre davranmanız ile verilerin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Google Hesabı Verileri

Her yaptığınız Google üzerinden işlem, sizin giriş yapmış olduğunuz hesap üzerinde yedekleniyor. Bu hesap üzerinden kaydediliyor. Bu durumda bu verilerin gizliliğini korumak, verileri sizin düzenli olarak silmeniz ile olabilir. Eğer siz kendi verilerinizin kaydedilmesini istemiyorsanız ona göre işlem yapabilirsiniz. Bu durumda sorun yaşanmadan verilerin silinmesi söz konusu olacaktır.

Ayarlar üzerinden ya da diğer bilgiler sayesinde direkt olarak korumanın gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Seçim size bırakılıyor.

Etkinliğim fonksiyonu;

Direkt olarak etkinliğim fonksiyonu üzerinden verilerin silinmesi mümkün. Yaptığınız her hareketin kayıt altında olduğu bu fonksiyonun silinmesi mümkün. Dilerseniz silme işlemini, kaydın iptal işlemini bu sayfadan dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Youtube kayıtları;

Evet, kayıt yapılan bir diğer bilgi sayfası ise Youtube tur. Hem giriş yapmış olduğunuz sayfalar hem de yapmış olduğunuz arama kayıtlarının geçmiş adı altında toplandığını bilmelisiniz. Youtube geçmiş temizleme adı altında direkt olarak geçmiş sayfası üzerinden bilgilerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Kısa bir süre içinde tamamlanan bu işlem, sonrasında yapılan verilerinizin orada kayıtlı halde kalmasına devam edecektir. Bunu kontrol ederek işlem yapabilirsiniz.

Google Konum Geçmişini Silmek

Google konum ile bağlantılıdır. Bu durumda direkt olarak konum geçmişimi üzerinden sizin hakkınızda konum bilginizin de Google da olduğunu bilmelisiniz. Bunun içinde konum bilgisinin siliniyor olması talebiniz olabilir. Yapmanız gereken küçük bir işlem olduğundan, bu bilginin sizi rahatsız etmesi durumunda direkt olarak konum geçmişini silerek bu durumun önüne kolayca geçebilirsiniz. Google konum geçmişi silmek kapsamında önerilerin Google ayarlar üzerinden diğer gizlilik ayarlarının da kontrolü ile gereken işlemin tamamlanmasıdır. Sizin için sunulan bu bilgiler dahilinde, gizlilik verilerinizi büyük ölçüde kontrol altında tutabilirsiniz. Ayarlar üzerinden ya da diğer bilgiler sayesinde direkt olarak korumanın gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Seçim size bırakılıyor.

1 Comment

  • Neseliortam / 24 Ağustos 2019 at 11:42

    Basarilar Yararli Bilgilendirmeniz için..

    Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet