Google indexleme ile on sayfalara cikin

Google İndexleme İle Nasil Öne Çıkılır?

Bu gece ki makalemizde özelikle Sesli Chat sitelerinde ki rekabet için yazacaktım fakat bir olayı fark ettim, kendisini uyanık yapan arkadaşlarımız seslichat sitelerinde ki rakip sitelerin güncel olan web sitelerinde ki makalelerini çalıp wordpress sitelerinde daha hızlı ındex almalarını sağlamaktalar, sizlere bir iki püf noktaları açıklamaya karar verdim, umarım işinize yarar bu bilgiler, Sesli Panel sektöründe ki yeni baslayan panelcilerimizde okusunlar bilgi sahibi olsunlar …

Google Adresinizi Ekleyin

Googlede yazdığınız makale hemen ındex alması için ilk önce google arama motoruna iki kelimeyi yazmanız yeterlidir, ben genelikle Site Ekle yazıp googlede ilk çıkan siteye tıklıyorum alta ki resimde ki gibi, yada Google Adresinizi Ekleyin yazarakta aynı siteye ulaşa bilirsiniz.

Site ekle Googlede hemen indexlenmek icin

Site ekle Googlede hemen indexlenmek icin

Bu işlemi varsayarak devam ediyoruz, ilk URL tıkladıktan sonra Adresinizi Ekleyin/ Güncelleyin yazısı karşınıza çıkacaktır nasıl yapılacağı sayfada yazmaktadır, ürl yazan kısma örneğin şu an ki okuduğunuz makalenin url ekleyelim resimde ki gibi yapınız.

adresinizi ekleyin yada guncelleyin

adresinizi ekleyin yada guncelleyin bu uygulama genelikle siteniz guncel kalmasi icin gecerlidir.

bu işlemi yaptıktan sonra adres ekle tıklayarak ikinci sayfa karşınıza çıkacaktır aynı URL eklemeniz gerekiyor alta ki resimde ki gibi , URL ekledikten sonra Ben Robot Değilim butonuna tıklamanız gerekiyor ki google sizi robot olarak algılamasın, aksi taktirde geçersiz olur işlem yapılamaz.

ben robot degilim dogurulama bolumu

ben robot degilim dogurulama bolumu

ve işleminiz başarılı bir şekilde işleme alınmıştır yazısı çıkacaktır en üst köşede, 1 dk içinde makaleniz hizli googlede indexlenmiş olacaktır 1 dk içinde 5 adet Google Botu makalenizi ziyaret etmiş olacaktır, bu şekilde sitenizin makalerinizi korumuş olursunuz hemde güncel kalmış olursunuz, Portal kullanan arkadaşlarımızın siteleri bazen 5 ile 10 gün içinde indexlendiği için gözü açık olan biraz sanalın uyanıkları bu teknikleri bildikleri için emek hizsizlıkları yaparak adamların makalelerini ellerinde patlatmaktalar.

Google İndexleme İle Öne Çıkın

Google indexleme, Web siteleri için çok önemli bir araçtır. Özellikle sizler de sitenizi, yeni açmış olabilirsiniz. Ve yahut da sık sık güncellemiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda maalesef web sitenize Google çok sık ziyaret de bulunmaz. Bu yüzden dolayı da arama kutucuğuna sürekli oraya URL’nizi yapıştırıyor ancak, sonuç alamıyor olabilirsiniz.

Google indexleme yapma konusunda artık üzülmenize gerek yok. Eğer aşağıda anlattığımız yöntemleri uygularsanız, sizler de yazınızı 30 saniye içerisinde artık Google tarafından incelenecek bir hale getirebilirsiniz. Böylece daha hızlı bir şekilde Google arama sonuçlarında çıkabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken, Google Search console hesabınızın olması gerekmektedir. Yani Google’ın sunmuş olduğu eski adı web yöneticisi araçları, yeni adı Google Search console hizmeti hem ücretsiz hem de oldukça faydalı bir hizmet olarak sizlere sunulmaktadır.

Google Search Hesabı Nasıl Açılır?

google search console hesabi acmak

google search console hesabi acmak dusundugunuzden daha kolaydir, 

Konu biraz teknik göründüğü için biraz kafanız karışabilir. Ancak, bu araçlar pek teknik araçlar da değildir. Çok kolay bir şekilde yapılır, yazınızın anında indexlenmesi için, öncelikli olarak yapmanız gereken, bir Google Search console hesabı açmak olacaktır. Burada Gmail adresinize kullanabilirsiniz. Gmail adresinize girdikten sonra, yani eğer, Gmail adresiniz Yoksa bu durumda Gmail adresi almanız gerekmektedir. URL ile kutucuğuna endeksinizi istediğiniz sayfanın o resmi yapıştırmanız gerekir. Güvenlik metni karşınıza çıkacaktır ve bu metni yazdıktan sonra 30’a kadar sayın. Artık indekslenmiş bulunuyorsunuz ve Google arama kutucuğuna yapıştırdığınız da zaten sizinle sitemizin çıktığını göreceksiniz.

Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, Google sizlere sadece bu konuda değil, aynı zamanda da diğer konularda ve ön plana çıkmanız konusunda da yardımcı olmaktadır. Bunları kullanarak her zaman ön planda olmayı başarabilirsiniz.

NOT: Destek icin makalemizi Sosyal sitelerde Paylasirsaniz herkese faydali oluruz 

1 Comment

  • Ceto / 13 Kasım 2017 at 17:42

    Hocam bu yazıyı keski 6 ay önce yayınlasaydınız , sitemi bu konu hakkında kapattım

    Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet