seo gelir hesaplama araci

SEO Gelir Hesaplama Aracı

SEO Gelir Hesaplama Aracı ile Yatırımlarınızı Ölçün

Arama motorları bilgi, eğlence ve en çok da ticaret amaçlı kullanılıyorlar. Hatta bu yüzden Google dünyanın en büyük pazarı denilebilir. Özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmeler için bu Pazar büyümeye giden yoldur denilebilir. Yeni müşterilere ulaşmak, satış oranlarını arttırmak için web sitelerine iyi yatırım yapmak gerekiyor. Yatırım yapmak kolay ama bu yatırımların geri dönüşü nasıl hesaplanacak?

İşte bu konuda işletmelerin ufkunu açacak bir yenilikten bahsedebiliriz. SEO gelir hesaplama aracı ile önceden yaptığınız yatırımların geri dönüşüne ilişkin istatistikler size fikir verecektir. Bu sayede sektörde yükselmek ve rakiplerinize fark atmak için yatırım yaparken kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

SEO Gelir Hesaplama Aracı Nedir?

E-ticaret sitesi kullanan kişiler için gelir hesaplama aracı olmazsa olmazlardan biridir. Hesaplamalar nasıl yapılıyor, doğruluk oranları nedir gibi sorular için biraz daha açıklayalım.

Sitenizde kullandığınız anahtar kelimeler bilirsiniz,  tıklanma oranları, aylık ortalama aranma sayınız, ürün çeşitliliği ve hacminiz, fiyatlarınız gibi daha pek çok faktör hesaplama aracı tarafından nazara alınmaktadır. Web sitenizin verileri kullanılarak ortalama bir geri dönüşüm oranı hesaplanmaktadır.

Geri Dönüşüm Oranları Ne Olmalıdır?

Bir e-ticaret sitesine sahipseniz ziyaretçilerin geri dönüş oranları çok önemlidir. Bu oran e-ticaret sitelerinde ortalama yüzde 2’dir. Yani siteyi ziyaret eden her 100 kişiden 2’si alışveriş yaparak ayrılmaktadır. Sitelerin yüz binlerce ziyaretçisi olduğunu düşünürsek bu sistem oldukça avantajlıdır.

Eğer sitenizin geri dönüşüm oranı bu oranın altında kalıyorsa sitenizi daha da iyileştirmeniz gerekir. Tasarım, fiyatlar, ürün çeşitliliği, kullanışlı arayüz ya da güvenlik gibi konularda sitenizi kontrolden geçirmelisiniz.

Eğer sitenizin geri dönüşüm oranı yüzde 2’den de fazla ise artık piyasada bir yer edinmiş ve markalaşma yolunda ilerliyorsunuz demektir. İşte bu gibi kriterler satış için oldukça önemlidir. satışlar ise yatırımlarınızın geri dönüşümü anlamına gelecektir.

SEO gelir hesaplama aracı, tek bir parametre ile sınırlı kalmayıp, pek çok parametreyi birlikte değerlendirmektedir. Bu sayede size istatistikler sunmaktadır. Siz de bu istatistikleri yorumlayarak yatırımlarınızın size geri dönüşünü görebilirsiniz.

Sesli Panel Sektöründe her zaman örnek olmaya çaba göstermekteyiz, işimizin kalıtsı ile ve 2006 yılından bu yana kadar tecrübelerimizi klavyeye dökerek herkesin anlayacağı bir şekilde başta sesli chat panelcilere ve site sahiplerine her zaman önderlik etmekteyiz, bu makalemiz herkesin anlayacağı bir şekilde yazılmıştır.soru ve cvp icin yorum kismina yazmaniz yeterlidir

5 En Son Yazilan Yorumlar

 • Seslisuu / 25 Temmuz 2019 at 01:35

  Super AnlatımM Vede Hocam Yardımcı Olgunuz icin emegınıze Kolunuza Saglık

  Yanıtla
 • Ferdi öz / 6 Temmuz 2018 at 23:35

  Halı yıkama , İstanbul hali yıkama anahtar kelimesi icin ne kadar gelir gerekiyor hocam ?

  Yanıtla
 • SystemError / 6 Temmuz 2018 at 10:14

  Gayet Detayli ve Guzl bir Anlatim Emeginize Saygilar ve Sevgi İçerisinde Daimi bir Çalişma Dilerim EvrenselPanel Ailesine.

  Yanıtla
 • Karadag / 6 Temmuz 2018 at 02:58

  Sesli chat sitem icin Seo harcamalarımın haddi hesabı su an desem ne kadar yuh dersiniz , sonuçlar guzel fakat cok para harcanmakta , takipteyim makalelerinizi severek okuyorum

  Yanıtla
 • DOGAN / 6 Temmuz 2018 at 02:08

  süper anlatim eemyine saglik, soru sormamiza gerek kalmadi, anlayan anlamistir

  Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet