Etiket Kaldırma İşlemi

Etiket Kaldırma İşlemi

Facebook Fotoğraftan Etiket Kaldırma İşlemi

Kişiler Facebook’ta fotoğraflar etiketlendikten sonra, bazı Facebook fotoğraf etiketi kaldırmak istiyorlar. Bu konuda gizlilik ayarları devreye giriyor. İsterseniz fotoğrafları kaldırabilir, isterseniz de gizleyebiliyorsunuz.

Facebook Etiket Kaldırma

Facebook’taki fotoğraflardan etiket kaldırmak için, öncelikle etkilendiğiniz bir fotoğrafı zaman tünelinden kaldırabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. Öncelikle profilinize girip fotoğraflara, ardından da etiketlendiğim fotoğrafları tıklamanız gerekiyor. Bunu mobil olarak da yapabiliyorsunuz. İstemediğiniz fotoğrafa tıklayınca, açılan bir pencere var. Zaman tünelinde izin verildi menüsünü göreceksiniz. Zaten burada zaman tünelinde gizli olarak değiştirdiğiniz takdirde, bu şekilde fotoğrafı kaldırabiliyorsunuz. Bunun alternatifi olarak da fotoğrafın üzerine geldiğiniz zaman, altta beliren seçeneklerine tıklayabiliyor ve etiketi kaldır seçebiliyorsunuz. Böylece size ait etiketi tamamen kaldırmış oluyorsunuz ve hiçbir zaman sizin karşınıza da gelmemiş oluyor.

Google Arama Sonuçlarında Etiket Kaldırma

Google arama sonuçlarında da kendinizi silebilirsiniz. Profil fotoğrafınız veya profilinizi Google aramalarında görünmesin diyebiliyorsunuz. Bu onun için ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Soldan gizliliği tıklıyorsunuz, en altta bulunan Facebook dışındaki arama motorlarının profiline bağlantı vermesini istiyor musunuz kısmında bu ayarı ”Hayır” yapmanız gerekiyor. Bu şekilde ayarlamaları yaptıktan sonra, Facebook da dahil olmak üzere, Google üzerinden hiçbir şekilde sizin Facebook sayfanıza erişilemiyor. Gizlilik bölümünün sağladığı imkanlar sayesinde birçok farklı seçenekler sunuyor. Bu şekilde gizlilik ayarları bölümüne girerek sizler de birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Google arama sonuçlarında kaldırma şansınız da bulunmaktadır. Bir önceki makalemizde Facebook 1000 kisi is imkani sunmaktaydi ve daha cok bilgi icin burayi tiklayin, Facebook 1000 Kişiyi İşe Alıyor

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet