Google penguen algoritmasının kazandırdıkları

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması

Penguen Algoritması Hakkinda

Sesli Panelcileri ilgilendiren bir makaleyi sizlere yayinlamayi karar verdim.. umarim tüm panelci dostlarima yararli bir konu olur.

İnternet dünyası gün geçtikçe gelişmekte ve beraberinde birçok yenilikleri de kullanıcılarına sunmaktadır. Milyarlarca kullanıcıya erişmiş olan internet, beraberinde ne yazık ki bazı sorunları da getirebilmektedir. Bu sorunların başında genel olarak arama motorlarında karşımıza çıkan spam içerikli web sayfaları olmaktadır.

Google spam içerikli bu web sayfalarına bir önlem sunmak amacıyla Google penguen algoritması geliştirmiştir. Bu algoritma 2012 yılında Google tarafından kullanıcılara sunulmuş ve büyük bir hizmet kapsamıyla kullanılmıştır. Bu algoritma artık gerçek zamanlı olarak güncellenmiş bulunmaktadır.

Google Penguen Algoritması

Google penguen algoritması

İlk kullanıcıya sunulan penguen algoritması ilerleyen zamanlarda bazı web sitelerini ne yazık ki tanımlayamıyor ve spam önleme işlemleri bu adreslerde yürütülemiyordu. Son zamanlarda yapılan güncelleme ile gerçek zamanlı çalışır bir hale gelen bu algoritma sayesinde Google spam olarak belirlemiş olduğu internet sitelerine cezalar kesmekte ve arama motorunda bu siteler görünmemektedir.

Google’un belirlemiş olduğu spam içeriklerinden herhangi birisini kapsamakta olan internet sitelerini anında yakalayabilme yetisine yeni güncellemesi ile sahip olan penguen algoritması internet kullanıcılarına olumlu ve internet sitesi sahiplerine olumsuz etkileri sunabilmektedir.

Geniş Zamanlı Google Penguen Algoritmasının Kazandırdıkları

Google penguen algoritmasının kazandırdıkları

Google penguen algoritmasının kazandırdıkları olumlu durumlara göz atacak olursak kurulmasındaki amaç olan spam içeriklere sahip olan internet sitelerinin cezalandırılması olarak ifade edilebilir. Bu sayede spam içeriğine sahip olmamak için içerikler daha rekabetli, özgün ve kaliteli bir hale gelerek kullanıcılar için daha güzel bir platform sunma şansına sahip olur

Google penguen spam içeriği bulunan internet sitelerine geniş zamanlı güncellemesi ile gelen hizmet sonucunda tüm site olarak ceza vermeyip sadece spam görülen sayfaya ceza vermekte ve bunun sonucunda sadece sitede bulunan o sayfa arama sonuçları sayfalarında çıkmamaktadır.

Google Penguen Algoritmasının Amacı

Google penguen algoritmasının amacı söz konusu olduğunda bu durumu en iyi şekilde açıklamak gerekirse rekabet ortamının artması ile daha kaliteli bir internet platformunun sağlanması olarak ifade edilebilir.

Spam olarak ceza alan siteler genel olarak kendi özgün içeriklerini oluşturmaları adına teşvik edilir ve bu sayede daha zengin bir arşiv olarak internet hizmet verebilmektedir.

NOT:  2017 icin Google Panda hakkinda ki yazimizi’da okuya bilirsiniz , linki tiklayin , Google Panda Güncellemesi 2017 

6 En Son Yazilan Yorumlar

 • Emrah / 18 Mart 2017 at 23:57

  bu yazı seo hocasından alıntıdır. Altına alıntı ibaresi koymanızı tavsiye ederim

  Yanıtla
  • Taner Gyuner AKiF / 19 Mart 2017 at 02:44

   Emrah bey baslik seo hocasinda ki ile bire bir ola bilir fakat icerik tamamen bize ait… alinti diye bir olay yok, icerik tamamen seo hocasinda ki gibi olmus olsaydi alindi yazilirdi, tamamen özgün bir makaledir kopya vs yoktur

   Yanıtla
  • Taner Gyuner AKiF / 19 Mart 2017 at 02:46

   ve son olarak seohocasinda ki makale sayisi 202 adettir, bizim makalemiz 339 , bilip bilmeden konusmayalim isterseniz,

   Yanıtla
 • SezerCoNSs / 18 Şubat 2017 at 03:41

  Ulastırmış olduğunuz ve iletmiş olduğunuz Google penguen algoritması için Teşekkürler. cok Güzel..

  Yanıtla
 • emre / 17 Şubat 2017 at 13:13

  güzel anlatım olmuş tebrikler

  Yanıtla
 • Mesut / 17 Şubat 2017 at 04:16

  Bu bilgiler çok güzel hocam teşekkürler

  Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet