Google’da Sıra Kaybetmenin Sebepleri

Google’da Sıra Kaybetmenin Sebepleri

Neden Sıra Kaybim var ve Sebepleri
Kurumsal veya bireysel olarak web sitelerimizi geliştirmek ve ileriye taşımak için hamleler yapmak kesinlikle önemlidir. Günümüzde bunu yapabilmek için kesinlikle belirli stratejileri izlemekteyiz. Lakin bazen yaptığımız hamleler bizlerin geriye düşmesini ciddi anlamda etkilenmesini sağlamaktadır. Bunun yarattığı en büyük etki sitelerimiz bulunduğu konumdan sürekli olarak aşağıya inmesi ve gözle görülür bir kitle kaybı yaşamasıdır.
Google’da sıra kaybetmenin sebeplerine bakıldığı zaman birçok nedeni bulunmaktadır. Günümüzde binlerce insanın takip ettiği siteler ani düşüşler yaşayarak gözlerden uzak kalmaktadır. Yapılan değişimler sırasında izlenen yolların yanlış olması kesinlikle sizleri etkilemektedir. Bu durumu yaşamamak için mutlaka doğru hamleler yamanız sizlere ve sitenize yararlı olacaktır.
Algoritma Güncellemesi
Sitelerinizde belirli periyodlar ile yaptığınız güncellemeler sizlerden hizmet alan insan uzaklaşmasını sağlamaktadır. Uzun süreli güncellemelerde ciddi sıra kayıpları görülmektedir.
Baclink Etkileri
Yönetmiş olduğunuz sitelerde olan linklerin eski ve kullanılmıyor olması sizlerin kalitesini fazlasıyla düşürmektedir. Bunu yaşamamak için mutlaka sitelerinizin baclink bölümlerini kontrol etmelisiniz.
Rakiplerin Hamleleri
Kesinlikle Google’da sıra kaybetme konusunda ciddiye alınabilecek bir alandır. Sizlerle birlikte aynı işi yapan rakiplerinizin yaptığı hamleler ciddi anlamda düşüş yaşamanıza neden olmaktadır.
Tema Yenilemeleri
Görsel olarak sitenizin şık ve algı yaratması kesinlikle önemlidir. İnsanlar genel şık olan ve kaliteli tema kullanan sitelerden hizmet almaya özen göstermektedir. Sizlerde temalarınızda bu tarz şeylere önem vermelisiniz. Aksi halde düşüşler olacaktır.
İçerik Düzenlemeleri
Aynı içerik üzerinden sürekli olarak devam etmek sitelerinizi tercih eden insanlar için kesinlikle sorundur. Bu konuda ise yapılabilecek en iyi hamle doğru içerikleri doğru zaman diliminde tercih etmektir. Bu sayede de sorunlar oluşmayacaktır.
Sunucu ve Bağlanma Sorunlar
Google’da sıra kayıpları konusunda en büyük etkenlerinden biridir. Günümüzde siteni tercih eden insanların yaşayacağı bağlanma sorunları sizlerin kalitelerini düşüreceği gibi olduğu site sıralamasını da baştan aşağı değiştirecektir.

4 En Son Yazilan Yorumlar

 • ekrem / 29 Mayıs 2017 at 02:38

  evrensel panel olarak öncelikle şunu belirtmek isterimki türkiyede büyük hizmet veren evrensel site kaliteli bir ortam sunmak için hizmez vermektedir bundan sizde faydalanmanız için evrensel panel iletişime geçebilirsiniz

  Yanıtla
 • emrah / 14 Şubat 2017 at 06:28

  bu güzel bilgiden dolayı cok teşekkür ederim

  Yanıtla
 • dogan / 13 Şubat 2017 at 19:34

  Haklısınız hocam

  Yanıtla
 • Mücahit Laçin / 13 Şubat 2017 at 18:15

  Yazdıqınız Makeleden Dolayı Teşekkür Ederiz Bizleri Bilgilendirdiqiniz İçin

  Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet