Holistik Seo Nedir?

Holistik Seo Nedir? Merak Edenler?

Holistik Seo Nedir?

İnternet teknolojileri her geçen gün büyük bir hızla ilerlemektedir. Bu sayede birçok kişi iş hayatlarının büyük bir kısmını internet olanakları ile daha iyi bir seviyede değerlendirebilmektedir. Özellikle işlerinin ya da ürünlerinin reklamlarını internet üzerinden kolaylıkla yapabilmekteler ve milyarlarca internet kullanıcısına ulaşabilmektedirler.

Özellikle iş hayatlarını internet üzerinden sürdürebilmeleri adına SEO’nun büyük bir önemi bulunmaktadır. Arama motorlarından yapılan aratmalarda girilen kelimelere göre sizlerin sitesinin daha üst sıralarda gözükmesi alanında hizmet vermekte olan SEO artık günümüzde daha gelişmiş bir halde bulunmakta ve buna Holistik Seo adı verilmektedir.

Holistik Seo

Bundan 10 yıl önce arama motorları aratılan bilgilere erişmek adına kolay bir algoritma kullanmaktaydı. Günümüzde bu alanda ilerleyen teknolojiler ile birlikte bu durum daha geniş bir yere yayıldı ve artık arama motorları SEO hizmetlerinden geniş çapta yararlanmakta ve bu durumdan dolayı Holistik SEO yani bütünsel SEO kavramı hayatımıza girmiş bulunmaktadır.

Arama motorların yeni nesil teknolojiler ile gelişen algoritmaları adeta insanların aradıkları bilgiyi nasıl ifade ettiklerinin üzerine önem vermekte ve işte bu alanda geleneksel SEO’lara nazaran Holistik SEO’lar daha büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Holistik Seo Yaklaşımı

seo uyumlu makale

İş hayatlarını büyük bir kısmını internet üzerinden yürüten ya da dünyanın en büyük kolay erişilebilir pazarı olan internet dünyasında reklam vermek isteyen kişiler için Holistik Seo büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle arama motorlarında yapılan aramalarda yapılan başarılı Holistik SEO uygulamaları ile internet adresiniz en üst sıralarda dahi çıkabilmektedir. Bu durumda bizlere Holistik SEO nedir sorusunu ve önemini bizlere açıklamaya yetmektedir.

Holistik SEO Uygulamaları

Holistik SEO hizmeti verilirken sitelerinizin ilk sıralarda yer alması için bazı özel durumlar söz konusu olmaktadır. Bunlardan bir tanesi backlink inşası yapılırken bu durumun tamamen kullanıcı odaklı olmasıdır. Bir diğer önemli unsura bakarsak yine anahtar kelimeler büyük önem taşımaktadır. Seçilen anahtar kelimeler arama yapan kullanıcıların yerine düşünülerek belirlenmesi önemli olmaktadır.

Yine arama motorlarında ilk sıralarda isim çıktıktan sonra siteye giriş yapan kullanıcıların daha uzun süreler sitenizde kalması ve orayı bir alternatif olarak belirlemesi için yine içeriklerinde kaliteli ve ilgi çekici bir dil ile yazılması önemlidir.

Taner AKiF
EvrenselPanel WBH

 

 • Bir Önceli Tumblr İçin Seo İpuçları hakkında ki Makalemize bakmanızı öneririz, Tumblr Seo Nasıl yapılır ,ve Tumblr ipuçları hakkında güzel bilgileri okuyun.

5 En Son Yazilan Yorumlar

 • Mustafa / 27 Mayıs 2017 at 12:01

  Merhabalar hocam, backlink inşası icin günlük kaç adet backlink ala biliriz sitemize ? Daha doğrusu günlük 1 siteden her gün düzenli şekilde tanıtım alsak doğal görünür mü?

  Yanıtla
  • Taner Gyuner AKiF / 27 Mayıs 2017 at 12:02

   Biz genellikle 3 günde bir almaktayız daha sağlıklı oluyor

   Yanıtla
 • Kamerali site / 20 Mart 2017 at 15:15

  Gayet Özenle seçilmiş bir Paylaşım Olmuş Başarılar diliyorum..

  Yanıtla
 • CanDost / 19 Mart 2017 at 15:54

  muhtesem

  Yanıtla
 • Fatih / 19 Mart 2017 at 10:44

  İnternet ortamında yer alan çöp bilgiler gibi olmamış.Gerçekten bu işin sırlarını bizlerle paylaşmışsınız.Sitemi sizi anlattığınız türde düzenledim.Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet