Trend Olacak Logo Tasarimlar

Trend Olacak Logo Tasarımları

Logo Tasarımları

Kurumsal veya bireysel olarak yönettiğiniz firmaların, sitelerin logolarının önemini anlatmaya gerek yok. Sizlere doğrudan müşteri potansiyeli oluşturan ve sizlerin sürekliliğini sağlayan bu ürünler hakkında 2017 görüşleri açıklandı. Logo tasarımı konusunda 2017 yılının trendlerini inceleyerek kendinizi daha da fazla geliştirebilir ve bulunduğunuz sektörde ciddi adımlar atabilirsiniz.

Karikatür Tarzı Logolar

İlgi çekici bir logo yapmak her zaman için doğru seçimdir. Fakat bu ilgi çekiciliği trend haline getiren sistem ise karikatür olarak yapılmasıdır. Basit bir ismi bile karikatür haline getirerek logo yapabilirsiniz. İnsanların genel olarak ilgisini çeken bir tasarım olduğu için bu senenin trendlerinden biri olacaktır. Hatta kurumsal veya bireysel firmalar şimdiden bu logodan yaptırmaya başlamıştır.

Geometrik Şekillerin Ağırlıkta Olduğu Logolar

Geometrik şekillerin kullanıldığı logolar ise sene içerisinde tasarlanmaya başlanmıştır. 2016 yılında da sıklıkla rastladığımız ama göz ucuyla bile bakmadığımız logolar bu sene birçok kişiye göre artık trend olarak kabul edilecek. Logo tasarımı konusunda da sizlerde geometrik şekilleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Basitleştirilmiş Logolar

Logoların basitleştirilmiş olması da ciddi anlamda tercih edilmektedir. Günümüzde örnek verilecek olursak İtalyan futbol takımı olan Juventus ciddi bir değişiklik yaparak tamamen sadece bir tasarımı tercih etti. İşte bu tarz bir logo artık birçok insan tarafından ilgi ile karşılanmaktadır. Sadeleştirilmiş tasarımları kullanmanız sizlere yarar sağlayacaktır.

Daha Açık ve İlgi Çekici Renge Sahip Logolar

2017 logo tasarımları alanında renklerin ciddi anlamda yeri olacak. Geçmiş dönemlerden beridir anlatıma ve mesaja yönelik yapılan logoların artık bir yeri olmayacaktır. Sizlerde sarı, turuncu, kırmızı gibi renklere ağırlık vererek ortaya bambaşka logolar çıkarabilirsiniz. Uzmanlara ve birçok webmastera göre bu senin en büyük trendlerinden biri olacaktır.

Tipografik Hileler İle Oluşturulmuş Logolar

Kelime olarak sizlere tipografik birazcık anlamsız gelebilir. Birçoğumuzun bilmediği ama gün içerisinde sıklıkla rastladığı bir logo stilidir. Karmaşık ve anlamsız bir şekilde düzenlenen fakat incelendiğinde sırları ortaya çıkaran logolar 2017 yılında neredeyse moda olacak cinsten. Karmaşık olması insanlarda ciddi anlamda ilgi uyandırmaktadır.

Taner AKiF
EvrenselPanel WBH

  • Bir Önceki makalemizde SEO Uzmanı Ne İş Yapar?  makalemize bir göz atip daha cok bilgi almak icin Lütfen Tiklayin SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Yorum Yazın

Powered by Segital Parasız Görüntülü Sohbet esohbet sesli sohbet